Kastamonulular, ‘Konfederasyon’ çatısı altında toplanacak…

Kastamonu Dernekler Federasyonu (KAS-DER-FED), Eylül ayında, ülke genelindeki Kastamonu Dernekler Federasyonları ile bir araya gelmeye başlayarak, tüm federasyon derneklerini ‘Kastamonu Konfederasyonu’ çatısı altında toplamaya hazırlanıyor.

Kastamonu Dernekler Federasyonu (KAS-DER-FED)’in, iftar yemeği, 30 Ağustos tarihinde, Kağıthane Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. İftar yemeğine, belediye başkanları, dernek başkanları, federasyon başkanları ve Kastamonulular olmak üzere, bine yakın kişi katıldı.

İftarın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda olması nedeniyle, program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Hiç işgal edilmeyen Kastamonu, en fazla şehidi verdi

İftar davetinde bir konuşma gerçekleştiren KAS-DER-FED Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, şöyle konuştu:30 Ağustos Zafer Bayramı, ülkemiz için çok önemli ve anlamlı bir gün, bu Bayramı bizlere Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları emanet etti.  Hepinizin bildiği üzere, Kastamonu İstiklal Harbi’nde en fazla şehidi veren ilimizdir. Hiç işgal görmemiş bir vilayetin bu kadar şehit vermesi, ancak tek kelimeyle açıklanabilir: Vatanseverlik… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kentimizin önemini  Gözüm Sakarya’da, Dumlupınar’da; kulağım İnebolu’da…” sözleri ile perçinlemiştir. Bizlerin, Dedeleri, Nineleri, Şerife Bacı’larımız, hep beraber, el ele gönül gönüle ülkemizin kurtuluşu için, bu vatan için kanlarını, canlarını feda etmişlerdir. Hepsini, Rahmetle Anıyor ve Sonsuz Şükranlarımızı sunuyoruz… Bizler de, Atalarımıza layık olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Bu gece de burada; hep beraber, el ele gönül gönüle daha aydınlık yarınlara ulaşabilmek ve bir kez daha kader birliği etmek üzere bir araya geldik dedi.

Kastamonu Konfederasyonu’ çatısı altında toplanacak.

KAS-DER-FED olarak, birçok projeyi hayata geçirmenin yanı sıra, başlatılan çalışmaların İstanbul ile sınırlı kalmayacağını anlatan Selami Çelebioğlu, “Elbette, Kastamonu Birlik Hareketi İstanbul ile sınırlı kalmamalı ve tüm ülke geneline yayılmalıdır ki hak ettiğimiz güce ulaşabilelim ve bu sayede de yaşadığımız şehirler ile ülkemizin yönetiminde hak ettiğimiz oranda söz sahibi olabilelim. Bu kapsamda, ülkemizde mevcut tüm Kastamonu Dernekler Federasyonları ile beraber ‘Kastamonu konfederasyonu’ nu kurmak üzere Eylül ayı ile birlikte çalışmalara başlayacağız. Hepinizi, bu birlikteliğe ve oluşturacağımız gücü paylaşmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir