Kas-Kon, Selami Çelebioğlu ile yola devam dedi

Kastamonu Konfederasyonu (Kas-Kon), Selami Çelebioğlu ile yola devam dedi.

Kastamonu Konfederasyonu (Kas-Kon)’un 1. Olağan Genel Kurul toplantısı, 20 Ağustos cumartesi günü, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kastamonu Sivil Toplum Kuruluşlarının en üst kurumu olan Kastamonu Konfederasyonu (Kas-Kon)’un 1. Olağan Genel Kurulu’na; MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kas-Kon Genel Başkanı Selami Çelebioğlu’nun da aralarında bulunduğu 900’ün üzerinde İstanbul’da yaşayan Kastamonulular katıldı. Genel kurulda, yapılan oylama sonucunda, aynı zamanda kurucu başkan olan Selami Çelebioğlu ile yola devam kararı alındı.

Seçimi ardından bir konuşma yapan Selami Çelebioğlu, “İstanbul başta olmak üzere, 500’e yakın dernek ve 2 milyonun üzerindeki Kastamonuluyu tek çatı altında toplamak için bu yılın başında kurulan Kas-Kon, kısa zamanda başarılı projelere imza attı. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde de, birlik ve beraberlik içerisinde, hep beraber çok daha başarılı projelere imza atacağız. Genel kurulda, kazanan Kastamonu ve Kastamonulular olmuştur” dedi.

İyi günde, kötü günde birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Murat Başesgioğlu, “Bu mübarek Ramazan ayında, Yüce Allah’tan, bu güzel topraklarda sonsuza kadar yaşamayı diliyorum” diye konuştu. İyi günde, kötü günde birlik ve beraberlik içinde olma noktasında sivil toplum örgütlerinin büyük rolü olduğunu kaydeden Murat Başesgioğlu, sivil toplum örgütlerinde güncel siyasetin olmaması gerektiğini de konuşmasında belirtti.

Üsküdar’da, kendi memleketinizde bulunuyorsunuz

Hayırda ve iyilikte bir araya gelerek yardımlaşmanın önemine değinen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, dernek yönetimlerinde bulunan kişilerin maddi ve manevi büyük emek verdiğini ifade ederek, dernekçiliğin bir yerde sünnet olduğunu belirtti.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Üsküdar’ın Kastamonu’ya bağlı olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise, “Kendi memleketinizde bulunuyorsunuz, hepiniz hoş geldiniz. Sosyal ve ticari hayatta nerede bir başarı var ise, orada bir Kastamonulu oluyor” şeklinde konuştu.

Kastamonulu derneklerin Kas-Kon çatısı altında güç birliği yapmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kas-Kon yönetimine katkı sağlamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir