Genel Başkan

Aslen Kastamonu İnebolu’lu olan Hüseyin Selami ÇELEBİOĞLU 01.10.1967 yılında Istanbul’da dünyaya gelmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan ÇELEBİOĞLU , iyi derecede İngilizce bilmektedir. 1988 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü bitiren Çelebioğlu , 1996 yılında İTÜ’de Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde ve 1999 yılında ise MARMARA ÜNİVERSİTESİ İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Selami ÇELEBİOĞLU , eğitimi sırasında da stajını yaptığı TRT’de 1989 yılında çalışmaya başlamış , Temmuz 1992 tarihine kadar görev yaptığı Kurumda, sırasıyla Ölçü Bakım Mühendisi , Yapım ve Yayınlarda Teknik Sorumlu olarak çalışmış ve kabullerle ilgili Teknik komitelerde görev almıştır. Çelebioğlu 1992 yılında TRT’den ayrılarak INTERSTAR Televizyonunda çalışmaya başlamış ve burada Ölçü-Bakım Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

1993 yılında bu defa ATV televizyonuna transfer olan Çelebioğlu , 1994 yılına kadar İşletme ve Bakım Müdürü olarak çalışmıştır. Medya sektöründe yaşadığı bu teknik ve yöneticilik deneyimlerinden sonra Hüseyin Selami Çelebioğlu, mevcut bilgi birikimini ticaret hayatında değerlendirme kararı almış ve 1994 yılında, bir arkadaşı ile birlikte , büyük ortağı olduğu BROADCAST MÜHENDİSLİK ve Prodüksiyon San. Ve Tic. Ltd. Şti’ni kurmuştur.

Şirketin tüm mali ve idari yönetimini Genel Müdür sıfatıyla yürüten Çelebioğlu , zaman içinde firmasını , bir çok yurtiçi ve yurtdışı tedarikçi ile anlaşmalar yaparak halen tüm ulusal ve bir çok yerel televizyon kanalına malzeme ve mühendislik hizmeti veren bir firma haline getirmeyi başarmıştır. Özellikle , Kanal D ve Digitürk televizyonlarının HD yayın altyapısının kurulması, DHA naklen yayın araçlarının bütünüyle kurulumu, Türksat’ın Sayısal Yayın Kablo Tv ( TELEDÜNYA ) ‘deki şifreleme sisteminin kurulumu ve TRT’ye malzeme ve sistem temini ile sektörde önemli bir servis sağlayıcısı olan firma , aynı zamanda mevcut naklen yayın aracı ve diğer çekim-yayın ekipmanı ile sektöre kiralama hizmeti de sunmaktadır. Hüseyin Selami Çelebioğlu 2000 yılında Tivoli Turizm ile tanıştığı turizm sektöründe , mevcut hizmetler yanında öncü ve yenilikçi hizmet ve ürünlerin geliştirilmesini hedeflemiştir.

Büyüyen turizm yatırımları , hali hazırda Merlin Travel Group altında 2’si IATA üyesi olan 3 adet seyahat acentasına ulaşmıştır. Aynı zamanda THY acentalığı da bulunan turizm grubu ile ; kurumsal ve bireysel müşterilere bilet, tur, fuar organizasyonları , sağlık ve inanç turizmi ve diğer turizm hizmetlerini sunmaktadır.

Çelebioğlu’nun teknolojiye ve teknik gelişmelere olan yakın ilgisi turizm alanında da kendisini göstermiş ve grup bünyesindeki Global Access firması ile ; yerel, bölgesel ve uluslararası platformlarda, turizm endüstrisi ürünlerini, internet üzerinden pazarlayarak on-line hizmetler açısından da önemli bir aktör haline gelmiştir. Global Access`in hedefi, merkezi rezervasyon sisteminde, dünya seyahat endüstrisindeki konaklama, rent a car, uçak, tren gibi tüm ürünleri, `online çatı` altında toplamak ve ardından, teknolojinin getirdiği olanaklardan turizm endüstrisindeki ilgili herkesin yararlanmasını sağlamaktır.