BASDER, görkemli bir törenle açıldı

Bahçelievler Kastamonulular Derneği (BASDER), 28 Mayıs tarihinde, görkemli bir törenle açılışını gerçekleştirdi.

BASDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Elmacı’nın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) Genel Başkanı H. Selami Çelebioğlu’nun da aralarında bulunduğu Başkanlar, derneklerin yöneticileri ve Kastamonulular katıldı.

İstanbul’daki Kastamonuluları bir araya getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Hüseyin Elmacı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bahçelievler Kastamonulular Derneği olarak, öncelikli hedefimiz, ilçemizde yaşayan yaklaşık 20 bin civarındaki Kastamonulu hemşehrimizi bir çatı altında toplayıp birlik- beraberlik bilincini oluşturmak ve tüm hemşehrilerimize sosyal- ekonomik anlamda destek olabilmeyi sağlamaktır. Hedefimiz, sevgi ve mücadele ile hemşehrilerimize hizmet etmektir. Koltuk sevdası ile değil, Kastamonu sevdasını şiar ediniyoruz. Dernek tabelamıza, kendi sözümü yazdırdığım gibi: Kastamonulular alnı ak, yüreği pak, bileği pek insanlar topluluğudur” diye konuştu.

 Çivinin üstüne vuracak, tek güç haline geliyoruz


 Açılışa katılan KAS-KON Genel Başkanı H. Selami Çelebioğlu ise, şunları söyledi:

“Kastamonulu hemşehrilerimizi bir çatı altında toplayarak, onlara ekonomik ve sosyal anlamda destek sağlayabilmek amacıyla kurulmuş olan BASDER Bahçelievler Kastamonulular Derneği’nin, gerek modern yapısı, gerekse projeleri ile dernekçilik anlayışına yeni bir ivme kazandıracağının inancındayım. Hali hazırda İstanbul’da, 1.5 milyona yakın Kastamonulu yaşamaktadır. Dolayısı ile İstanbul’da yaşayan Kastamonulular olarak, artık birlik ve beraberlik içinde, çivinin üstüne vuracak tek güç haline geliyoruz. Bu vesile ile bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz, BASDER Bahçelievler Kastamonulular Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Elmacı ve yönetim kuruluna, bize kazandırdıkları yeni derneğimiz için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kastamonuluların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, Mehteran Takımı, Sepetçioğlu Folklor Ekibi, Tridine Bandım Kız Folklor ekibi organizasyona renk ve coşku katarken, Sinevizyon gösterisi de yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir